• Alemi Haber
  • Dünya
  • Gâvurun Sözüne Güven Olmaz: PKK/YPG son 36 saatte 14 taciz/saldırı yaptı!

Gâvurun Sözüne Güven Olmaz: PKK/YPG son 36 saatte 14 taciz/saldırı yaptı!

"TSK tarafından Güvenli Bölge’nin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulurken, PKK/YPG’li teröristler son 36 saatte 14 taciz/saldırı gerçekleştirdi."

Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Türkiye ile ABD arasında 17 Ekim'de güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Buna rağmen son 36 saat içerisinde YPG/PKK'lı teröristler tarafından 12'si Rasulayn, biri Tel-Abyad, biri de Tel Tamir bölgesinde olmak üzere toplam 14 taciz/saldırı gerçekleştirilmiştir. Taciz ve saldırıların muhtelif hafif ve ağır silah (havan, roket, Doçka uçaksavar ve tanksavar silahı) ile yapıldığı tespit edilmiştir."

Açıklamada, varılan mutabakatın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi, meşru müdafaa hariç sükûnetin sürdürülebilmesi için ABD ile anlık koordine yapıldığı vurgulandı.

alemihaber.com editörünün notu: PKK adına ABD başkan yardımcısı ve dışişleri bakanı, TC cumhurbaşkanı ile barış anlaşmasına oturdu. Durumun vahametinin farkına hâlâ varılabilmiş değil. "Türkiye masada istediğini aldı" diye propaganda yapanlar hem kendilerini hem de milleti kandırıyorlar; bu saftiriklerin hangi dünyada yaşadığını anlamak mümkün değil. Seni, TC olarak 40 yıldır savaştığın teröristlerle müzakere masasına oturttular. Şimdi de verdikleri sözü tutmamaları kadar tabii ne olabilir? Ah, şimdi Türkiye'yi Yavuz Sultan Selim idare edecekti ki, bakın bakalım ne oluyordu!


Video Haberler

Dünya Haberleri

Bal FM