Zeytinyağı gibi hep üstteler! Sosyopatların en bilindik özelliği

Zeytinyağı gibi hep üstteler! Sosyopatların en bilindik özelliğiSosyopat insanlar hiç haksız olmazlar. Her durumda üste çıkmayı başarırlar. Peki bir sosyopatın özellikleri nelerdir? İşte yanıtı...

Sosyopatlar bencildir. Ama dışavurumları paylaşımcı ve samimidir. Oysa bir sosyapat maskeler takar. Tek önemsedikleri kendileridir. Peki bir sosyopatın özellikleri nelerdir? İşte yanıtı...

SOSYOPAT KİMDİR?

Doğruyu yanlışı umursamıyorlar

Bir sosyopat için kendi çıkarlarına en uygunu, doğru oluyor. Çıkarlarına iyi hizmet ediyorsa, eylemlerini baştan aşağı haklı görüyorlar.

Bu, sosyopatların kim incinirse incinsin pişmanlık duymadığı ve kaygı duymadan hareket ettiği anlamına geliyor.

Kişilikleri bağ kurmak ve manipülasyon üzerine şekillenmiştir.

Lieberman, sosyopatların kişiliklerinin, bağ kurmak ve manipüle etmek adına ilişkiye girmek ve büyülemek için şekillendiğini söyledi.

Bazı sosyopatlar dürtü kontrolünden yoksun olurken bağımlılık yapan, kendine zarar veren bazı davranışlar ve alışkanlıklardan mustarip.

Ancak geleceğe yatırım yaparak alacağı zevki erteleyebilenler de var. Lieberman, titiz ve gösterişli oldukları için bu sosyopatları "en tehlikelileri" diye niteledi:

Genellikle son derece iyi bir ilk izlenim bırakırlar ve sıcak, empatik ve hatta fedakar görülürler.

Dürüst olmaya çalışırken yakalanabilirler

Bir sosyopatın gerçek bir benlik duygusu olmadığı için yarattıkları izlenime devam etmeye zorlanır. Bu, yalan söylediklerinde dürüst bir kişi karikatürünü hatırlatabilecekleri anlamına geliyor.

Lieberman şu örneği verdi:

Bir sosyopat, kulağa bozuk bir plak gibi gelebilir ve gerçeği satma girişiminde mutlak ifadeler kullanabilir. Örneğin, 'Yüzde 100 suçlu değilim' veya 'Bunu asla yapmayacağıma söz veriyorum'gibi.

Sizi nasıl öfkelendirebileceklerini bilirler

Psikoterapist, sosyopatların bir ilişkide kontrolü ele geçirmek için "doğru psikolojik düğmelere nasıl basılacağını" bildiğini kaydetti. Bu kişiler, karşısındakiyle biraz uyum sağladığında onun duygusal istikrarını bozmaya çalışır.

Bu yüzden sosyopatlar, tahmin edilemez olmayı sevdiğini söyledi:

Bazen sağı solu belli olmamak gibi davranışları, belirli bir bozukluktan ötürü. Diğer zamanlardaysa tamamen taktik.


Yaşam Haberleri

Muhteşem üçlü keyifli dakikalar yaşattı!

Diyanet'den İslamiyet'i seçenler için 4 dilde "İhtida Seti"

İstanbul'da 200 yıllık genelev sokağı kılık değiştiriyor

Mahsun Kırmızıgül söyledi, Hande Sarıoğlu dans etti

Görüntüler Elazığ'dan! Sürüden ayrılınca...

Ateş Kuşları’nın büyük sınavı!

Bu bebeği doğurmayacağım!