İnadına UBER İnadına Scotty

İnadına UBER, İnadına Scotty

Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar olarak taksici esnafının kabalığından, ahlaksızlığından, yol uzatmalarından, yağmurlu havada yolcu almamalarından bıktık. Şimdi alternatif taşıma yöntemleri olan UBER, Scotty vb vasıtaları kullanıyoruz.

İslam Gemici - Serbest Gazeteci (Freelance Journalist)

Gün geçmiyor ki, haberlerde konforlu taşıma yapan, mızıkçılık yapmayan, kazık atmayan UBER şoför ve vasıtalarına bir saldırı olmasın. Sonuncusu 21 Mayıs günü Yeni Havalimanında yaşandı:

İstanbul Havalimanı'nda meydana gelen olayda, bir grup taksi şoförü, UBER sürücüsüne saldırdı. UBER şoförü ise yaşananları kameraya kaydetti. Görüntülerde bir grup taksicinin UBER şoförünün üzerine yürüdüğü ve şiddet uygulamaya çalıştığı görülüyor. UBER şoförünün "Ne yapacaksın dövecek misin?" demesi üzerine bir taksici "Harbiden döveceğim, kendimi zor tutuyorum" diyor. UBER şoförünün yaşananları kameraya kaydettiğini gören taksiciler sinirlenerek küfür ve hakaret ediyorlar. Ardından taksiciler, UBER şoförünü zorla vasıtasına bindirerek oradan ayrılmasını söylüyorlar. Bkz: https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/uber-soforune-cirkin-saldiri.html

Bu da olayın görüntüleri:Taksiciler, UBER'cilerin "Korsan yolcu taşıdığını" iddia ederken, kendileri gözü dönmüş cani gibi saldırınca "haklı" oluyorlar. Halkı canından bezdirmiş olan taksiciler, bu şekilde davranmaya devam ettikleri müddetçe insanlar UBER'i de tercih ederler, bir Türk şirketi olan Scotty'yi de... Hele Scotty motosikletli taşıma yaptığı için, tek kişilik nakliyede bir numara. Trafiğe takılmadan, hızlı şekilde yolculuğun keyfi Scotty'de...

Mademki rekabet çerçevesinde, halk dilediği şekilde bir yerden bir yere gitme hakkına sahip; öyleyse ben de ister yürürüm, ister taksiye binerim, ister otobüse, istersem de başka alternatifleri denerim. Taksiciler şayet insanların kendilerine rağbet etmesini istiyorlarsa, önce kibar olmayı öğrensinler, müşteriyi uzak yoldan dolaştırıp da kazık atmasınlar, vasıta içinde sigara içmesinler.

Taksiciler bu şekilde tehditle, terörle, şiddetle bir yere varamayacaklarının farkına vardıklarından iş işten geçmiş olacak. Bkz:Fakat seçim kazanmak için taksicilere çeşitli tavizler veren cumhurbaşkanımız çok sayın Tayyip Erdoğan, halkın da isteklerine kulak versin ve taksicilerin cenderesinden kurtulsun. Yoksa daha çok seçim kaybeder.

Video Haberler

Gündem Haberleri

Bal FM