Dilipak Hedefi 12'den Vurmayı Sürdürüyor

Dilipak Hedefi 12'den Vurmayı Sürdürüyor

Seçim sonrası meydana gelen siyasî tabloyu değerlendiren Abdurrahman Dilipak "AK Parti, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın kazanmasına sebep olan yanlışları şimdi de Gül, Davudoğlu ve Babacan için yapıyor" yorumunda bulundu. "Evet AK Parti'yi eleştiriyorum" diyen Dilipak " Tamam eleştirin ama yalan, iftira, tehdit olmamalı. İddianızın mantıklı bir açıklaması ve isbatı olmalı" ikazında bulundu.

"AK Parti âşıklarının gözünde ama benim penceremden baktığınızda, güle oynaya uçuruma doğru giden bir arabanın önüne çıkıp el-kol hareketleri ile bu gidişi engellemeye çalışıyorsam, bu, dostluğumdan ve sizi koruma refleksimden kaynaklanıyor" diyen Abdurrahman Dilipak "İmamoğlu’na davrandığınız gibi..." başlığıyla yayımlanan yazısında ikazlarına devam ediyor. Bkz: https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/imamogluna-davrandiginiz-gibi-28994.html

"Hani Liyakat Olacaktı?"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en stratejik koltuğuna TÜPRAŞ CEO’su Yavuz Erkut’un getirilmesine ilişkin olarak AK Parti'den yapılan eleştirilere sert çıkan Dilipak "Koç’un CEO’sunu tanıyor musunuz? Koç’un CEO’su olmak, ille de birtakım yerlerin adamı, onların tetikçisi olmayı mı gerektiriyor?..  CHP’nin belediye başkanı, tayin edeceği adamı herhalde bizimkilerin holdinglerinden ya da Kartal İmam-Hatipten atamayacaktı! Siz de Şişli Terakki’den atamıyordunuz! Benim birine uzaklığım, onun bana uzaklığına eşittir" yazdı.

"AK Parti içinde AKP'liler" şeklinde bir gurubun olduğunu savunan Dilipak "inşallah biz içimizdeki AKP’lileri ya ıslah eder ya da onlardan, şu 'içimizdeki beyinsizlerden' kurtuluruz ve hatta belki bir gün Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu da bizi görüp, onlar da kendi yanlışlarından vazgeçip bize katılırlar, hep birlikte aydınlık bir geleceğe yürürüz" ifadelerini kullandı.

"Abdullah Gül ve Ali Babacan'a Yanlış Yapıyorsunuz"

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteğiyle parti kurma hazırlıkları yapan Babacan ve ekibine, daha önce İmamoğlu ve Mansur Yavaş örneğini göstererek yanlış yapıldığını belirten Dilipak 'bakın, İmamoğlu ve Yavaş sadece kendi çabaları ile değil, bizim yanlış politikalarımız sonucu o makamlara yükseldiler. Hep diyorum, “karanlık aydınlığın yokluğudur.' Karanlık sopa ile kovalanmaz." diyerek rengi Ak'dan Gri'ye dönmüş olan partiye ikazlarını sürdürdü ama anlayana...

Gündem Haberleri