Amerikalılar Alçaklıkta Sınır Tanımıyorlar

ABD, terör örgütü PKK'nın ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) bağlı teröristleri eğittikleri görüntüleri içeren bir video yayınladı.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Komutanlığı'na bağlı olarak 66 ülke ve uluslararası kuruluşa bağlı askerî birimler tarafından oluşturulan ortak görev gücü, terör örgütü PKK/PYD'ye olan desteğini sürdürüyor. Bu destek, 1990'lı yılların ortalarında Kuzey Irak'daki Kürtlere verilen silah ve askerî eğitimleri hatırlatıyor. Türkiye'nin başına bela olan PKK ile taşeronluk anlaşması yapan ABD yıllar boyunca Kürtleri eğitmiş ve yüzlerce Türk emniyet mensubunun şehit olmasına neden olmuştu. ABD şimdi de Türkiye'yi sırtından hançerlemeye devam ediyor.

ABD güçleri, terör örgütü YPG'nin öncülüğünde kurulan Suriye Demokratik Güçleri'ne ait terörist unsurları nasıl eğittiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

TERÖRE DESTEK GÖZLER ÖNÜNDE

ABD güçleri tarafından yayınlanan videonun paylaşımında şu ifadeler kullanıldı:

"Suriye Demokratik Kuvvetleri komando öğrencileri, Suriye'de 3 Ağustos 2019'daki eğitim sırasında bir odayı temizlediler. Ortak Görev Kuvveti Özel Kuvvetler Komutanlığı, yaz eğitimi kapsamında, Kent Arazisinde Askerî Operasyonlar konusunda öğrencilere eğitim verdi."

Habere ait videoyu aşağıdaki linkten açılacak sayfada seyredebilirsiniz.


Video Haberler

Dünya Haberleri

Bal FM