• Alemi Haber
  • Gündem
  • Türk Ordusu destekli Suriye Millî Ordusu sınıra yığınak yaptı!

Türk Ordusu destekli Suriye Millî Ordusu sınıra yığınak yaptı!

Muhalif savaşçılardan meydana gelen Suriye Millî Ordusu, Türkiye’nin muhtemel askerî harekatında emniyet tedbiri oluşturmak maksadıyla Münbiç hattını takviye etti.

Türkiye, Fırat nehrinin doğusundaki YPG/PKK hedeflerine yönelik askerî harekat hazırlıklarını tamamlarken, Suriye Milli Ordusu (SMO) da güvenlik tedbirleri alıyor. Suriyeli muhalif savaşçılardan oluşan Suriye Millî Ordusu, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesinden çok sayıda zırhlı araç ve savaşçıyı gün içerisinde Münbiç cephe hattına sevk etti. Suriye Millî Ordusu böylece, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat nehrinin doğusundaki terör hedeflerine askeri harekat başlatması durumunda Münbiç'ten gerçekleşebilecek YPG/PKK saldırılarına karşı tedbir aldı.

Millî Savunma Bakanlığı, “Suriyelilerin güvenli bir hayata kavuşabilmesi için Güvenli Bölge/Barış koridoru kurulması zarurîdir. TSK, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekat için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır” açıklamasını yapmıştı.


Video Haberler

Bal FM