Sarhoş Emniyet Müdürü Kırmızı Işıkta Geçti: 1 Ölü

İzmir’de katıldığı düğün töreninden sonra aşırı alkollü şekilde direksiyon başına geçip bir kişinin ölümüne sebep olan eski Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar’ın davası ağır cezalık oldu. Olayda babasını kaybeden Hicran Sertkaya ise, Parıldar’ın serbest olmasına tepki gösterdi

Yeni Asır gazetesinden Fatih Şendil'in haberine göre, İzmir'in Konak ilçesinde 17 Haziran 2019 Pazartesi gecesi saat 02.00 sıralarında aşırı alkollü halde direksiyona geçen Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, Çankaya Gaziosmanpaşa Bulvarı kavşağında yaptığı kaza sonucunda bir taksicinin ölümüne neden oldu.

Parıldar'ın kullandığı araçta bulunan eşi ve Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit'in de yaralandığı kazanın ardından yapılan incelemelerde alkollü oldukları için "trafik kontrolünde bana bir şey olmaz" diyerek sağlık müdürünün arabasını kullanan 3. sınıf Emniyet Müdürü Volkan Parıldar'ın kırmızı ışıkta geçtiği ve 65 promil alkollü olduğu ortaya çıkmıştı.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan ticari taksi şoförü 3 çocuk babası Mustafa Turhan yoğun bakıma alınmıştı. Durumu ağır olan Turhan, 10 günlük yaşama mücadelesinin ardından hayatını kaybetti.

Kaza sonrası ilk müdahalesi yapılan yaralılardan Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit ile eşi Yelda Hasyiğit ve emniyet müdürünün eşi Hale Hasyiğit ise tedavilerinin ardından taburcu oldu.

'BU BİR KAZA DEĞİL'

Feci kazada babasını kaybeden Hicran Sertkaya, bu olayı bir kaza gibi değil, cinayet olarak gördüğünü belirtti. Parıldar'ın hem alkollü direksiyon başına geçip, hem de kırmızıda geçerek cinayeti gerçekleştirdiğini belirten Sertkaya, "Kaza insanlar içindir, herşey olur. Kaza ile adam ölür mü, evet ölür. Ama bildiğiniz bir kaza değil, bunun adı cinayet. Hem sarhoş, hem kırmızı ışık ihlâli var. Nerede buna kaza denir? Emniyet müdürü olması beni ilgilendirmiyor, sonuna kadar takipçisi olacağım" açıklamasını yaptı.

'ŞİKÂYETİMDEN VAZGEÇMEYECEĞİM'

Hayatını kaybeden babasının taksisinde olan ve olay anında yaralanan yolcunun korkutularak şikâyetinden vazgeçirildiğini anlatan Hicran Sertkaya "ben sonuna kadar vazgeçmem ve şikâyetçiyim. Sonuna kadar da bu dâvânın takipçisi olacağım. Emniyet müdürü, bizi babasız bıraktı. Tek derdi evine geçim sağlamak için çalışıp duran, 3 kuruş evine ekmek getirmek için didinip duran babamız artık yok. Onun ve bizim günahımız neydi? Emniyet müdürünün kusurlu olduğu ispatlandı. Bunun bedelini sonuna kadar ödemeli ama adam serbest, elini kolunu sallayarak ortalıkta geziyor" dedi.


Video Haberler

Gündem Haberleri

Bal FM