Sağlıklı sanıyoruz ama obeziteye davetiye çıkarıyor
Obezite, dünya genelinde ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak kabul edilmekte ve birçok kronik hastalığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Fast food ürünleri, tatlılar, şekerli içecekler, cipsler ve diğer abur cuburlar genellikle yüksek kalorili ve düşük besin değerine sahip besinlerdir. Bu tür yiyeceklerin aşırı tüketimi, vücutta kalori fazlasına ve sonuç olarak yağ birikimine neden olabilir.
CNN Türk (Sağlık) - Haberin Alındığı Kaynak URL
Önemli Not: Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi adresimize gönderebilirsiniz.