İsveç basınından çarpıcı "Erdoğan" yorumu: Ses tonu hiç bu kadar sert olmamıştı! Sözleri büyük yankı uyandırdı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Kur’an-ı Kerim'e yapılan alçak saldırı için İsveç'e sert tepki gösterdi. "Böyle bir kepazeliğin yaşanmasına sebebiyet verenlerin...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Böyle bir kepazeliğin yaşanmasına sebebiyet verenlerin NATO'ya başvuru konusunda artık bizden herhangi bir hayırhahlık beklemeyeceği açıktır. Terör örgütlerinde caddelerinizde, sokaklarınızda cirit attıracaksınız ondan sonra bizden NATO'ya girmesi için destek bekleyeceksiniz. Yok böyle bir şey." ifadelerini kullandı..

Başkan Erdoğan'ın sözleri İsveç basınında geniş yer bulurken Aftonbladet gazetesine konuşan uzmanlar Erdoğan'ın ses tonunun daha önce hiç bu kadar sert olmadığına dikkat çekti ve NATO üyeliği için ışığın azaldığını vurguladı.

Stockholm Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Enstitüsü başkanı Paul Levin, "Türkiye Noel'den önce İsveç'in yeterince ilerlemediği söylese de, hala daha uzlaşmacı bir ton vardı. Erdoğan'ın sözleri ciddiye alınmalı" ifadelerini kullandı.


Avrupa Haberleri

PKK'ya desteğiniz nedeniyle bu durumdayız: İsveç'te NATO'ya üyelik tartışması

Tekkeye taverna yapacaklar: Rum tarafı yine sınırları zorluyor

AB'den Bulgaristan-Türkiye sınırına İHA gönderme planı

İsveç'ten Erdoğan'a yanıt: NATO mutabakatında din konusu yok

Eren Keskin'e Olof Palme Ödülü verildi

Fransa'da 2022'de trafik kazalarında 3 bin 260 kişi yaşamını yitirdi

İsveç milli takımı İstanbul'daki şampiyonadan endişeli

Afrika’nın hasta adamı Fransa: Bir ülkeden daha kovuluyorlar

İsveç'teki alçak saldırı sonrası Rusya'dan Avrupa'ya Kur'an-ı Kerim çağrısı