quot ABD'liler Bulanık Suda Balık Avlamak İçin Geldiler quot

"ABD'liler Bulanık Suda Balık Avlamak İçin Geldiler"

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, "Şimdi ne oldu?" başlıklı yazısında, Türkiye ile ABD arasında YPG'nin 32 kilometre çekilmesini öngören anlaşmayı değerlendirdi ve "ABD bölgeye krizi çözmek için değil, krizi sürdürmek için, bulanık suda balık avlamak için geldi" dedi.

Abdurrahman Dilipak, "Şimdi ne oldu?" başlıklı köşesinde anlaşmanın ABD'nin kullandığı piyonların can güvenliği için alındığı görüşüne yer verdi.

"BU KÜRT TERÖRİSTLERİ DE KAYBEDERLERSE..."

PYD'nin bu süreçte döküldüğünü belirten Dilipak, yazısında "ABD’nin elindeki en büyük yerli milis gücü de bu. Şimdilik bu teröristlerle idare etmek zorunda. Yıllarca eğitip donattıkları, besledikleri bu teröristleri de kaybederlerse yeni bir sosyolojik taban oluşturmaları zor" ifadelerine yer verdi.

DAEŞ'İN DE ARKASINDA ABD VAR

Türkiye’nin ABD ile bölgede teröre karşı ortak mücadelesi gerçek hayatta karşılığı olmayan bir taahhüt olduğunu savunan yazar, yazısına şöyle devam ediyor:

"DAEŞ’in de arkasında ABD vardır. DAEŞ hem kendi varlık sebebidir, hem İslamofobia’nın bir marka örgütüdür. Aynı zamanda Nazilerin Yahudilerin kapılarına gamalı haç çizmeleri gibi, bölgede imha etmek istedikleri, kendilerine itaat etmeyen herkesin alnına çaldıkları bir kara lekedir. ABD bölgeye krizi çözmek için değil, krizi sürdürmek için, bulanık suda balık avlamak için geldi. Yaptığı kontrollü bunalım stratejisidir. Süreci iyi yönetemediler, zamana ihtiyaçları var.

ŞARTLAR OLUŞTUĞUNDA YENİDEN HAREKETE GEÇECEKLER

Dikkat: PYD’lilerin bir kısmı şimdi ABD pasaportu, Green card, sivil personel ve Blackwater kimliği ile ABD askerleri, diplomatları, personeli ile gidip gelecekler. Bir kısmı Şam rejiminin bayrağı ile özellikle Mümbiç ve Ayn el Arab da boy gösterecekler. Şartlar oluştuğunda / oluşturulduğunda tekrar harekete geçecekler.

https://www.f5haber.com/siyaset/abdurrahman-dilipaktan-anlasma-ile-ilgili-dikkat-ceken-yazi-5197259

 

Video Haberler

Dünya Haberleri

Bal FM