İstanbul'da Köprü Trafiğine Çözüm Yok

İstanbul'da Köprü Trafiğine Çözüm Yok

İstanbul'daki 23 Haziran seçimini kaybeden Gri Parti hükümeti, vakit geçirmeden vatandaşları cezalandırmaya başladı. İlk iş olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde asfaltlama çalışması bahanesiyle İstanbul trafiğini kilitledi. Ardından çaya, çorbaya, ota bota zam yapmaya başladı. Bu sıcakta evinden çıkmaya cesaret eden İstanbullular trafikte çile çekmeye devam ediyorlar.

İslam Gemici - Serbest Gazeteci (Freelance Journalist)

İstanbul'un iki defa seçilen tek belediye başkanı ünvanını kazanan, açıkladığı şahsi mal beyanıyla dolar milyoneri ve gayrimenkul zengini olduğu anlaşılan, solcu gibi görünüp de sağcı gibi davranarak oy toplayan Ekrem İmamoğlu, hükümetin kendisine attığı "trafik sıkışıklığı" golüne karşılık çözüm üretmek istiyor. Ancak Ankara'daki merkezî hükümet bir anda kör ve sağır rolüne büründü, duymuyor, görmüyor, İstanbul'u yok sayıyor.

Haber şöyle: "FSM'de en az birbuçuk ay daha sürmesi beklenen trafik çilesine çözüm için Ekrem İmamoğlu'nun ortaya attığı 'Avrasya ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçiş ücretleri indirilsin' talebine cevap, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu'ndan geldi. Uraloğlu, vatandaşlara indirim yapılmayacağını duyurdu." Bkz: https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/ulastirma-bakanligindan-indirim-talebine-ret-5211899/

Ulaştırma Bakanlığı Cevap Verme Zahmetine Bile Katlanmadı

Felce uğramış olan İstanbul trafiğini rahatlatmak adına Ulaştırma Bakanlığı'na, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'nin kullanım ücretlerinin düşürülmesi için resmî teklifte bulundu. Bakanlık bu resmî teklife, lütfedip de resmî olarak cevap bile vermedi.

Radyo Trafik’e konuşan Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, bu teklifi gündemlerine almadıklarını, "Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde bir indirime gidilmesinin şu an gündemlerinde olmadığını, kısa süreli bir çalışma olduğu için gündeme almadıklarını" söyledi.

Nasıl olsa 2023'e kadar memlekette seçim olmayacak ya, "vatandaşlar nasıl olsa bunu da unutur" diye düşünen Gri Parti hükümeti günü gelince çok yanıldığını anlayacak.

İstanbul’da iki yaka arası geçiş ücretleri binek araçlar için şöyle:

15 Temmuz Şehitler Köprüsü: 8,75 TL (Sadece gelişte)
FSM Köprüsü: 8,75 TL (Sadece gelişte)
YSS Köprüsü: 19,15 (Hem gidiş hem gelişte)
Avrasya: 23,30 (Hem gidiş hem gelişte)

İrtibat: Samimi ve aydınlatıcı görüşlerinizi bildirmek isterseniz: igemici@hotmail.com

 

Video Haberler

Gündem Haberleri

Bal FM